Widowisko „Wrzesień 1939” – 17 sierpnia 2019 (sobota)

Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Święta Wojska Polskiego zapraszamy w sobotę 17 sierpnia 2019 r. do #MuzeumGryf w Dąbrówce k. Wejherowa na historyczny piknik rodzinny, w ramach którego zaprezentujemy o godz. 12:00 oraz 14:30 inscenizacje historyczne pt. Wrzesień 1939. Dla wygody widzów, planujemy dwa identyczne widowiska, więc każdy może wybrać dogodny dla siebie termin.
Tematyka wojny polsko-niemieckiej 1939 zagości na naszej imprezie po raz pierwszy, zaprosiliśmy do udziału m.in. FHPBPanc z Torunia z czołgiem Renault FT i samochodem pancernym wz. 34 (co widać na plakacie 😉 )- i będzie to debiut tych pojazdów na Kaszubach. W cenie biletu oprócz inscenizacji będzie można zwiedzić MTW Gryf wraz z kolekcją saperską oraz schron stanowiska dowodzenia 25. dywizjonu rakietowego. Za dodatkową opłatą dostępne będą jak zwykle saperskie zabawy dla dzieci (pole minowe, rzutnia granatów) i strzelnica ASG. Wojskowa grochówka i inne pyszności także będą czekały na amatorów.
Bilety do kupienia już teraz w przedsprzedaży na eBilet.pl:
oraz w kasach muzeum w dniu imprezy. W takim przypadku prosimy o płatność gotówką i przybycie odpowiednio wcześniej przed inscenizacjami w celu uniknięcia kolejek.
Zapraszamy w sobotę 17 sierpnia2019 r. do MTW GRYF w Dąbrówce k. Wejherowa.