8. VII 2023 I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF”

Muzeum Techniki Wojskowej GRYF serdecznie zaprasza na I Zlot Samochodów Klasycznych, który odbędzie się w sobotę 8 lipca 2023 roku w siedzibie muzeum w Dąbrówce koło Wejherowa.
W lecie tego roku minie dokładnie pół wieku od serii rekordów pobitych w przez Polskiego Fiata 125p na podwrocławskiej autostradzie. Nawiązując do tej historycznej rocznicy chcielibyśmy zaprosić do siedziby MTW Gryf wszelkiego typu samochody wyprodukowane i zmontowane w FSO a także samochody użytkowe (Nysa, Żuk oraz Tarpan) których konstrukcja opierała się na zespołach napędowych pochodzących z FSO. Zapraszamy także właścicieli Polskich Fiatów 126p oraz klasycznych włoskich Fiatów (sprzed 1990 roku), aut marki Seat, Zastava i Łada produkowanych na licencji Fiata.
Właściciele samochodów chętni do wzięcia udziału w Zlocie proszeni są o przesyłanie swojego zgłoszenie na adres: kontakt@muzeumgryf.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: Imię i nazwisko zgłaszającego, markę, typ i rok produkcji samochodu, nazwę miejscowości z której samochód przyjedzie na Zlot oraz liczbę osób która tym autem przyjedzie.
Uczestnikom Zlotu organizator zapewnia bezpłatny wstęp do Muzeum Technik Wojskowej GRYF oraz miejsce postojowe na terenie Muzeum. W zadaszonym budynku przygotowany będzie grill na którym uczestnicy będą mogli przygotować sobie przywiezione we własnym zakresie jedzenie. Do dyspozycji będą także ławy i stoły biesiadne.
W MTW Gryf znajduje się licząca ponad 100 pojazdów ekspozycja zabytkowych samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych, autobusów, wozów strażackich, wozów bojowych i specjalistycznych oraz motocykli i uzbrojenia. Ostatnio do kolekcji dołączyło kilka bardzo ciekawych samochodów marki Polski Fiat, Fiat, Dacia, Volkswagen, Skoda oraz Zastava, a także autobus Scania-Vabis z lat 60 oraz imponująca rozmiarami wywrotka marki Faun.
Do dyspozycji najmłodszych przygotowano plac zabaw na którym znajduje się m.in. kabina od śmigłowca Mi-2 oraz treningowy segment samolotu An-2.
Organizator przewidział także konkursy dla uczestników zlotu, których zwycięzcy będą mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.
Zachęcamy załogi do przebrania się w stylu odpowiadającym epoce z której pochodzi ich samochód.
ZAPRASZAMY!