Podróż Geograficzno-Historyczna WSzW w Gdańsku

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. w muzeum gościliśmy przedstawicieli wszystkich Wojskowych Komend Uzupełnień z Województwa Pomorskiego podległych Wojewódzkiemu Sztabowi Wojskowemu w Gdańsku. Oficerowie oraz pracownicy cywilni mogli zapoznać się ze zbiorami MTW GRYF oraz Muzeum Saperskiego Explosive, zwiedzić schron Stanowiska Dowodzenia 25 dywizjonu rakietowego OP. W programie były także przejażdżki pojazdami wojskowymi oraz prezentacja broni historycznej.

Ta bardzo udana wizyta to nie jedyny przejaw współpracy naszego muzeum z Wojskiem Polskim i byłymi żołnierzami. W maju gościliśmy rezerwistów z Narodowych Sił Rezerwowych w podróży zorganizowanej przez Komendę Portu Wojennego w Gdyni, a w czerwcu Seniorów Lotnictwa Morskiego z Lęborka.