Piknik Militarny – BERLIN 1945 w MTW GRYF

13 sierpnia 2017 roku, z okazji przypadającego dwa dni później Święta Wojska Polskiego zorganizowaliśmy w naszym muzeum piknik militarny. Główną atrakcją były inscenizacje historyczne BERLIN 1945 z udziałem ok. 50 rekonstruktorów i wykorzystaniem posiadanych w naszych zbiorach pojazdów. Goście mogli obejrzeć rekonstrukcję walk z końca II wojny światowej, która wzbogacona spektakularną pirotechniką i historycznym sprzętem mogła spodobać się każdemu miłośnikowi historii i militariów. W imprezie wykorzystaliśmy m.in. czołgi T-34/85 i Pantera, transportery Sd.Kfz.251 i Half-Track, a także samochody VW Typ 82 Kubelwagen, Mercedes-Benz L1500A, Mercedes-Benz L3000, GMC CCKW-353.

Podczas pikniku gościliśmy także dwie zaprzyjaźnione jednostki wojskowe wraz ze swoim sprzętem: Batalion Dowodzenia Marynarki Wojennej z Wejherowa oraz 33 dywizjon rakietowy OP z Gdyni.

Oczywiście, w przerwach między inscenizacjami w pogotowiu był nasz BAT-M, którym można było odbyć przejażdżkę po naszym poligonie.

Jak zwykle na wysokości zadania stanęło Muzeum Saperskie Explosive – zabawy w sapera cieszyły się ogromną popularnością.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami czas podczas Pikniku Militarnego – BERLIN 1945.