Militariada II – 15-16.06.2019

Podczas najbliższego weekendu 15-16 czerwca 2019 r. zapraszamy do MTW GRYF. Już po raz drugi wraz z partnerami ze Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych bierzemy udział w imprezie pt. „Militariada – Spacerem przez historię”. Proponujemy zwiedzanie Schronu stanowiska dowodzenia 25. dywizjonu rakietowego, który stacjonował w Dąbrówce w latach 1963 – 2001. Schron prezentowany jest tylko kilka dni w roku, więc jest to wyjątkowa okazja do obejrzenia tego obiektu ze zrekonstruowanym wyposażeniem z czasów Zimnej Wojny. Przewodnikami będą dawni żołnierze – przeciwlotnicy, którzy część swojej kariery wojskowej spędzili w jednostce wojskowej w Dąbrówce, a więc autentyczni świadkowie tamtych czasów, którzy od podszewki znają historię tego miejsca.

Zapraszamy w sobotę o godz. 13:00, a także w niedzielę również o godz. 13:00. Zbiórka przy kasie muzeum, gdzie będą czekali przewodnicy.

Wstęp do muzeum dla wszystkich, którzy przyjadą na Militariadę w oba weekendowe dni będzie w cenie biletu ulgowego.

Zapraszamy!