Józef Piłsudski „Wiatr historii” – wystawa czasowa MTW GRYF w Gdańsku

Józef Piłsudski „Wiatr historii” to tytuł wystawy przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą można zobaczyć na wystawie czasowej naszego muzeum w Galerii Metropolia w Gdańsku. Marszałek zasiada w amerykańskim kabriolecie Oldsmobile. Samochód odbył swój pierwszy kurs po renowacji na Paradzie Niepodległości w Gdańsku. Oprócz wspomnianego auta w Gdańsku można zobaczyć również inne pojazdy z kolekcji: Studebaker Big Six President Limousine, Mercedes-Benz Typ 230, GAZ M-21 Wołga, Opel Super 6 pick-up, motocykl BMW R35 oraz Schwimmwagena i Kettenkrada. Obok nas w galerii prezentują się także dwa zaprzyjaźnione muzea: Muzeum Saperskie „Explosive” i Muzeum Volkswagena z Pępowa.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do odwiedzenia nas w Galerii Metropolia w Gdańsku. Wystawa jest czynna codziennie w godzinach 10:00 – 20:00. Wstęp bezpłatny.

Jednocześnie przypominamy, że Muzeum Techniki Wojskowej GRYF w Dąbrówce w sezonie zimowym jest zamknięte dla indywidualnych zwiedzających.