29. IV 2023. Dzień Żywej Historii – Inscenizacja bitwy pod Wyszecinem

Już 29 kwietnia zapraszamy do Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF”. Tego dnia na naszych gości będą czekać specjalne atrakcje, a wśród nich między innymi:- Inscenizacja bitwy pod Wyszecinem, która rozegrała się w 1734 roku.
– Pokazy grup rekonstrukcji historycznych prezentujących różne epoki historyczne. Będzie można u nas zobaczyć na żywo rzymskich legionistów, średniowiecznych rycerzy, żołnierzy z czasów I wojny światowej, a nawet być świadkiem walk gladiatorów!
– Możliwość obejrzenia eksponatów Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF” w ruchu. Nasze zbiory ostatnio znacznie się powiększyły, więc zdecydowanie warto! Dodatkowo tego dnia będziemy gościć także pojazdy z zaprzyjaźnionych grup i instytucji.
– Ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży, w tym warsztaty modelarskie i Minecraft (obowiązują specjalne zapisy – szczegóły przedstawimy niebawem)
– Dużo dodatkowych atrakcji, przygotowanych specjalnie na ten dzień, o których napiszemy w kolejnych postach. Zachęcamy do obserwowania naszej strony, by dowiedzieć się więcej.Zapraszamy serdecznie!