Bitwa pod Lenino – 15 sierpnia 2018

W dniu Święta Wojska Polskiego, czyli 15 sierpnia 2018 r., zapraszamy wszystkich do Muzeum Techniki Wojskowej GRYF w Dąbrówce k. Wejherowa na kolejny rodzinny piknik militarny.

Tym razem głównym wydarzeniem będą inscenizacje historyczne przedstawiające epizod z Bitwy pod Lenino, stoczonej w dniach 12-13 października 1943 r. (w tym roku przypada 75 rocznica tej bitwy). Nie zabraknie sprzętu wojskowego, spektakularnej pirotechniki i wielu rekonstruktorów.

Jak zwykle, dla wygody uczestników pikniku, proponujemy dwie identyczne inscenizacje: pierwszą o godz. 11:30 i drugą o 14:30.

Pomiędzy rekonstrukcjami, o godz. 12:45 odbędzie się dynamiczny pokaz zabytkowych samochodów z naszej kolekcji. Będzie można zobaczyć m.in. jedno z najstarszych aut w Polsce, czyli amerykańskiego Holsmana Model 3 z 1905 r.!!!, a także wiele klasyków, jak Oldsmobile z 1917 r., Studebaker z 1928 r., niemieckie limuzyny z lat 30. i wiele innych.

Na dodatkowe atrakcje (płatne osobno, poza biletem wstępu na imprezę) zaprasza Muzeum Saperskie Explosive – strzelnica ASG, pole minowe i rzutnia granatów.

Oczywiście wojskowa grochówka będzie na miejscu.

Bilety wstępu w cenie:

Normalny 35 zł

Ulgowy 25 zł

do nabycia po raz pierwszy w przedsprzedaży na eBilet.pl:

https://www.ebilet.pl/widowiska/inne/inscenizacja-historyczna/

oraz w kasie muzeum w dniu imprezy (płatność gotówką).

Bilet wstępu na piknik pt. Bitwa pod Lenino obejmuje: jedną inscenizację, pokaz aut zabytkowych, zwiedzanie MTW GRYF i schronu dowodzenia bazy rakietowej.

Pozostałe atrakcje płatne oddzielnie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE 15 SIERPNIA 2018 R. DO DĄBRÓWKI K. WEJHEROWA!