Afganistan 1988 – otwarcie sezonu 2019

28 kwietnia 2019 r. po raz kolejny hucznie rozpoczęliśmy nowy sezon turystyczny w MTW GRYF w Dąbrówce. Tym razem w głównym punktem pikniku były inscenizacje historyczne pt. Afganistan 1988, przedstawiające epizod z zapomnianej w naszym kraju zbrojnej interwencji wojsk Związku Radzieckiego w Afganistanie w latach 1979-1989. Warto pochwalić się faktem, że była to pierwsza w Polsce inscenizacja dotycząca afgańskiego konfliktu. Pomiędzy rekonstrukcjami zaprezentowaliśmy w dynamicznym pokazie wszystkie nowe pojazdy, które wzbogaciły muzealną kolekcję w przerwie zimowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do MTW GRYF, pomimo nie najlepszej pogody. Ponadto podziękowania dla 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, OSP Częstkowo, MWL w Bydgoszczy, ratowników medycznych, Łukasza Gładysiaka, StG44, Przemka Jakusza, Adama Gorlikowskiego, Włodka Steinki, JS 3102 GRYF, Igora Petrova i Macieja Stupkiewicza, rekonstruktorów i kierowców oraz wszystkich zaangażowanych w organizację imprezy. Kto nie był, niech żałuje!

Ciekawa fotorelacja:

Świetny i klimatyczny filmik w VHS-ie uczestnika „wojny”, Марцинa Клерикa. Dzięki serdeczne za nagranie z pierwszej linii frontu. Dla koneserów! polecamy! 😉