O muzeum

 

Od poniedziałku 30 października 2017 r. Muzeum Techniki Wojskowej GRYF jest NIECZYNNE dla zwiedzających na sezon zimowy.

Ponowne otwarcie nastąpi ok. drugiej połowy kwietnia 2018 r.

Zapraszamy od wiosny. Do zobaczenia już w nowym sezonie turystycznym.

Muzeum otwarte jest codziennie w godzinach 10:00 – 18:00.

Kasa czynna do godziny 17:15.

Ceny biletów w zakładce Cennik / Zwiedzanie muzeum:

Zwiedzanie muzeum

Płatność tylko gotówką.

Zapraszamy 🙂

                                       – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

O muzeum

MUZEUM TECHNIKI WOJSKOWEJ GRYF

Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Mariana Koteckiego. Gromadzimy eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej.

Naszą ideą przewodnią jest dynamiczna prezentacja eksponatów. Chcemy udowodnić, że muzeum to nie zakurzone gabloty i sale z wyfroterowanymi parkietami, ale przede wszystkim lekcja żywej, interaktywnej historii, którą można dotknąć, poczuć i przeżyć. Nasze pojazdy są w pełni sprawne technicznie – biorą dział w inscenizacjach historycznych, plenerowych widowiskach batalistycznych czy imprezach edukacyjnych, jak również w realizacji filmów dokumentalnych i fabularnych. Współpracujemy także z pasjonatami historii oraz grupami rekonstrukcyjnymi, których historycznie umundurowani członkowie tworzą załogi pojazdów.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą kolekcją eksponatów w placówce Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”, która jest dostępna dla zwiedzających w Dąbrówce koło Luzina przy ul. ppłk. R. Lubowiedzkiego 2. Ekspozycja została pomyślana w taki sposób, by zapewnić ekscytującą i pożyteczną rozrywkę dla całej rodziny, a wizyta w naszym muzeum na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia Muzeum Saperskiego „Explosive”, które posiada bogatą ekspozycję sprzętu saperskiego, różnego typu amunicji, bomb czy min.

Naszą działalność regulują: ustawa o muzeach, ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz statut własny. Muzeum podlega Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego