Eksponaty

Zajmujemy się gromadzeniem, przechowywaniem, konserwacją, rekonstrukcją, udostępnianiem i upowszechnianiem zbiorów z zakresu techniki wojskowej, pojazdów militarnych i uzbrojenia oraz dziedzin pokrewnych.

Muzealna kolekcja dynamicznie powiększa się. W trakcie remontu i przygotowania do ekspozycji znajdują się kolejne eksponaty, ale o tym niebawem…

Wszystkie eksponaty należące do muzeum zostają poddane kompleksowemu remontowi i szczegółowej rekonstrukcji. Dzięki tym zabiegom pojazdy zostają doprowadzone do stanu technicznego w jakim opuściły fabrykę. Ciężarówki są w stanie pokonać wielokilometrowe dystanse na własnych kołach. Nasze eksponaty są intensywnie wykorzystywane w inscenizacjach i filmach historycznych. Czołgi są w pełni sprawne i są w stanie imitować wystrzały z dział oraz wykonywać wszystkie manewry w terenie. W lipcu 2013 czołg Pz.Kpfw. V „Panther” wziął udział w realizacji filmu o powstaniu warszawskim „Miasto44” w reżyserii Jana Komasy oraz serialu „Czas Honoru”. Kolejne filmy i programy, w których wykorzystano nasze pojazdy to: „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona (październik 2015) oraz kilka produkcji Bogusława Wołoszańskiego, w tym „Tajna historia XX wieku” i „Sensacje XX wieku” (lipiec 2015).